Ksiądz Piotr Przyborek, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii oraz Szkoły Biblijnej, został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła dziś (6 lipca 2022 r.) w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce. Święcenia biskupie odbędą się w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 10.00 w archikatedrze oliwskiej. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Piotra oraz całej naszej archidiecezji.

Gedymin Grubba – (ur. 1981)

Uhonorowany w 2019 roku przez Prezydenta RP „KRZYŻEM ZASŁUGI” za międzynarodową działalność kulturalną na rzecz Polski.

Odznaczony w 2017 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ”,

a w 2020 odznaczeniem kościelnym „PRO ECCLESIA ET POPULO”

organista, kompozytor, dyrygent.

Jest jednym z najaktywniej koncertujących polskich organistów.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH

Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią kazałeś uczniom przygotować paschalna wieczerzę, w dzień Zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby spożyć wraz z nimi posiłek; prosimy Cię, daj nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas świątecznego posiłku, w dzień Twojego zwycięstwa, abyśmy mogli się radować z udziału w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Pobłogo + sław chleb, mięso, wędliny, naszą sól, jajka. Daj nam wszystkim dojść do wiecznej uczty Twojej, tam, gdzie Ty żyjesz i królujesz ma wieki wieków. Amen.

Kapituła wyróżnienia w składzie: abp Sławoj Leszek Głódź (przewodniczący), bp Marcin Hintz, ks. Dariusz Jóźwik, Grażyna Świątecka, Jakub Szadaj, Selim Chazbijewicz, ks. Grzegorz Rafiński (sekretarz),

podjęła decyzję o uhonorowaniu w roku 2020

ojca Jacques’a Mourad i siostry Houdy Fadoul z Syrii

Rodzice wszystkich dzieci z aktualnej klasy trzeciej przygotowanych do pierwszej Komunii świętej wybrali już terminy uroczystości. Na 29 maja 2021 roku zdecydowali się rodzice ósemki dzieci: Dominika, Mai, Mileny, Sebastiana, Vanessy, Bartosza, Jana, Darii, razem z trzydzieściorgiem siedmiorgiem dzieci z aktualnej klasy drugiej (z prawdopodobnym podziałem na dwie grupy: o godz. 11.00 i godz. 13.00).

Błogosławiona Siostra Marta Wiecka (1874-1904)

Mając zaledwie 30 lat oddała życie za drugiego człowieka, pracownika szpitala, ojca rodziny, którego zastąpiła przy dezynfekcji pomieszczenia po osobie chorej na tyfus. Zaraziwszy się tą chorobą, zmarła kilka dni później.

Free Joomla! template by Age Themes

            *