Kapituła wyróżnienia w składzie: abp Sławoj Leszek Głódź (przewodniczący), bp Marcin Hintz, ks. Dariusz Jóźwik, Grażyna Świątecka, Jakub Szadaj, Selim Chazbijewicz, ks. Grzegorz Rafiński (sekretarz),

podjęła decyzję o uhonorowaniu w roku 2020

ojca Jacques’a Mourad i siostry Houdy Fadoul z Syrii

Rodzice wszystkich dzieci z aktualnej klasy trzeciej przygotowanych do pierwszej Komunii świętej wybrali już terminy uroczystości. Na 29 maja 2021 roku zdecydowali się rodzice ósemki dzieci: Dominika, Mai, Mileny, Sebastiana, Vanessy, Bartosza, Jana, Darii, razem z trzydzieściorgiem siedmiorgiem dzieci z aktualnej klasy drugiej (z prawdopodobnym podziałem na dwie grupy: o godz. 11.00 i godz. 13.00).

Błogosławiona Siostra Marta Wiecka (1874-1904)

Mając zaledwie 30 lat oddała życie za drugiego człowieka, pracownika szpitala, ojca rodziny, którego zastąpiła przy dezynfekcji pomieszczenia po osobie chorej na tyfus. Zaraziwszy się tą chorobą, zmarła kilka dni później.

11 listopada 2019 o godz. 10.00 sprawowana była Msza za Ojczyznę z inicjatywy Władz Gminy Pruszcz Gdański (fot. Adrian Smoter)

11 listopada 2019 o godz. 10.00 sprawowana była Msza za Ojczyznę z inicjatywy Władz Gminy Pruszcz Gdański (fot. Adrian Smoter)

Kliknij fotografię poniżej, aby zobaczyć ją w pełnej wielkości.

 

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia wyróżnienia "Człowiek Pojednania i Pokoju 2019"

 W A W R Z Y Ń C O W I     S A M P O W I

 

Poniżej: mini-fotoreportaż (fot. G. Geliński, K. Kardasiński)

7 maja 2019 r. została zamontowana nad zejściem do krypty w kościele w Łęgowie ażurowa krata wykonana z brązu (fot. J. Ambor). Projekt: Wawrzyniec Samp.

Poniżej: inne dzieła Wawrzyńca Sampa z kościoła w Łęgowie:

1) Statuetka "Człowiek Pojednania i Pokoju" (nowa statuetka jest wykonywana i przekazywana rokrocznie kolejnemu Laureatowi wyróżnienia pod tym tytułem)

2) Epitafium o. Urbana Muellera 

 

Free Joomla! template by Age Themes

            *